Успешни Приказни од нашите студенти-Адријана

Пишува: Андријана Најденковска

Алкалоид АД Скопје

Кратко за градот Штип

Пред се е безбеден град, се повеќе се средува, секогаш има кај да се прошета и да се види нешто ново. Рестораните имаат прекрасна храна и солидини цени.

Впечатоци од сместувањето и условите во Студентски Дом Хилјадников

Возбуда, големи очекувања и немаше простор за страв затоа што персоналот ни беше секогаш на располагање. Апартманите се баш како во хотел, со сопствено купатило, клима, нови кревети, чисто и пријатно. Храната најчесто беше готвена, се обврнуваше внимание и на желбите на студентите, топла и свежо подготвена.

Доколку сакате да ви е се на дофат, тогаш овој студентски дом е вашиот правилен избор. Имав максимум 15мин. пешачење до факултет, а центарот е на само на една минута.

 

Љубезни, секогаш достапни за студентите, за било кој проблем или недостаток излегуваа во пресрет, таков е персоналот во домот.

За дружбата со студентите

Прекрасно искуство, запознавање колеги/колешки од цела држава. Уствари имав и цимерка од Нигерија :), славевме заедно родендени, празници и за секој положен испит.  Пријателствата од таму траат и ден денс и за тоа благодарам на студентскиот дом. 

Препорака за идните студенти

Доколку вашиот избор е градот Штип, тогаш уште подобра одлука ќе ви биде доклку го одберете баш студентскиот дом Хилјадников за ваш безбеден престој.

Оцена:

5/5
Интересни објави

Биди секогаш во тек со сите новитети!

Не спамираме!

- PRIMEHOME-

продажба на станбен и деловен простор во центарот на Штип
Ново
Barber&Bar2
077 665 528 | 078 804 631
ОПТИКА ДР ЛИДИЈА ОКОЛУС ШТИП
078 365 411
АДВОКАТ ЕЛИЗАБЕТА ПАНЕВА
++389 78 319 329
ул."Ген. Михајло Апостолски" 18
локал-1, 2000 Штип
Photographer & Videographer
Wedding | Event
Portrait photographer
ФАН ПОРТАЛ ЗА ЗАБАВНИ ВЕСТИ

За Градот Штип
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE
mk_MK